مقالات الکترونیک و برق صنعتی

معرفی میگر و تستر عایق کابل

معرفی میگر و تستر عایق کابل

معرفی میگر و تستر عایق کابل

در زیر توضیحاتی در مورد عایق کابلها و تست عایق کابل (میگر زدن ) خواهیم داد .

به طور کلی هر نوع هادی که بتواند جریان برق را از داخل خود عبوردهد وتوسط موادی ازمحیط اطراف خود عایق یا ایزوله شده باشد بطوریکه ولتاژ روی سطح عایق برابر صفر و در روی سطح سیم یا هادی برابر ولتاژ عبور جریان باشد کابل نامیده می شود

عایق کردن کابل به این جهت است که چون کابل در زیر زمین نصب شده است باعث اتصال هادی به زمین نشده و ولتاژ در روی بدنه عایق صفر باشد. همچنین در ارتباط با سیم های هوائی ذکر واژه ی ولتاژ در مورد مشخصات کابل ضروری نیست ولی در مورد کابل های زیر زمینی علاوه بر مشخصات فنی کابل شامل سطح مقطع و نوع عایق و جنس آن از نظر مقاومت های مکانیکی باید ولتاژ کابل نیز ذکر گردد و همچنین یک رشته یا سه رشته بودن آن هم نیز مشخص شود. برای تست عایقی کابل میتوان از میگر یا تستر عایق کابل استفاده کرد و برای عایق کردن کابل های الکتریکی و بسته به نوع مصرف از مواد مختلفی استفــاده می شود که مهمترین آنها ، کاغذهای آغشته به روغن مخصوص ،مواد لاسـتیکی وپــلاستیکی ( P.V.C) و مواد مختلف دیگر میباشد که در جای خود به آنها اشاره می شود و همچنین چون کابلهای زیر زمینی در معرض انواع فشارهای مکانیکی مختلف قرار می گیرد دارای قسمتهای محافظ مانند نوارهای فلزی بوده و برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل کابل یک غلاف سربی در روی تمام نوارهای محافظ و عایق قرار داده و برای محافظت این غلاف سربی نیز عموما از لایه دیگری از یک نوع عایق ویا از قیر گونی استفاده می شود. در مواردی هم که استفاده از خط های با هادیهای لخت منجر به بروز حوادث گذرا می شود و یا اینکه رعایت حریم و سایر نکات فنی و ایمنی شبکه برق مقدور نیست استفاده از کابلهای خود نگهدار هوایی راه حل منطقی است . از عمومی ترین این موارد می توان به مسیرهایی اشاره نمود که دارای عرض کم بوده و یا در آنها موانعی از قبیل ردیف درختان وجود دارد .

میگر یا تستر عایق Insulation Tester معمولا جهت ارزیابی کیفیت عایقها در ولتاژهای بالا استفاده می شود. جهت بالا بردن عمر مفید این تجهیزات الکتریکی -آزمایشات مفصل بندی و سرکابلها و مکان بازبینی و تست های نظارتی هنگام تحویل و دریافت کالا از انبار تجهیزات نیز از دستگاه میگر استفاده می کنند.

دستگاه میگر را را با جستجو عبارات کلیدی زیر می توانید پیدا کنید.از قبیل : تستر مقاومت عایق ، میگر دیجیتال ،اهم متر کابل ، نشت یاب و مقاومت سنج کابل و …

جهت سفارش آنلاین و خرید اینترنتی انواع تستر عایق ، بالاترین کیفیت و ارزان ترین قیمت می توانید به فروشگاه اینترنتی آنلاین بهروز مراجعه کنید. شرکت بهروز تامین کننده و ارائه کننده بهترین قیمت میگر می باشد .بازرگانی بهروز و نماینده رسمی برند های مارمونیکس ، کیوریتسو ، هیوکی ، مستک ، لوترون و… در ایران می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *