https://abhar-electric.ir
https://abhar-electric.ir

کلمپ آمپرمتر چیست؟ مشخصات، خرید و قیمت کلمپ آمپرمتر

کلمپ آمپر متر
در مهندسی برق و الکترونیک، یک کلمپ آمپرمتر یا امپرمتر کلمپی ، یک دستگاه الکتریکی با فک است که برای بستن در اطراف یک هادی الکتریکی باز می شود. این اجازه می دهد تا اندازه گیری جریان در یک هادی بدون نیاز به تماس فیزیکی با آن، یا برای جدا کردن آن از طریق پروب، قطع شود.

کلمپ آمپرمتر چیست؟ مشخصات، خرید و قیمت کلمپ آمپرمتر

در مهندسی برق و الکترونیک، یک کلمپ آمپرمتر یا امپرمتر کلمپی ، یک دستگاه الکتریکی با فک است که برای بستن در اطراف یک هادی الکتریکی باز می شود. این اجازه می دهد تا اندازه گیری جریان در یک هادی بدون نیاز به تماس فیزیکی با آن، یا برای جدا کردن آن از طریق پروب، قطع شود. کلمپ آمپرمتر ها معمولا برای خواندن مقدار جریان متناوب (AC) استفاده می شود و با ابزار دقیق می توان فاز و شکل موج نیز اندازه گیری کرد. برخی از کلمپ آمپرمتر می توانند جریان های ۱۰۰۰ A و بیشتر را اندازه گیری کنند. اثر هال و کلمپ آمپرمتر های نوعی هلی کوپتر نیز می توانند جریان مستقیم (DC) را اندازه گیری کنند.

ترانسفورماتور کنونی

شکل معمولی کلمپ آمپرمتر شامل یک حلقه تقسیم شده از آهن یا آهن نرم است. یک سیم پیچ در یک یا هر دو طرف گرد شده است، تشکیل یک سیم پیچ ترانسفورماتور جریان . هادی که در اطراف آن قرار دارد، سیم پیچ دیگر را تشکیل می دهد. مانند هر ترانسفورماتور، این نوع فقط با شکل موج AC یا Pulse کار می کند، و برخی از نمونه ها به محدوده مگا هرتز می رسند.

هنگام اندازه گیری جریان، هادی موضوع سیم پیچ اولیه را تشکیل می دهد و کویل ثانویه را تشکیل می دهد.

این نوع همچنین می تواند در جهت معکوس استفاده شود، برای تزریق جریان به هادی، به عنوان مثال در تست حساسیت سازگاری الکترومغناطیسی برای ایجاد جریان تداخل . معمولا، پروب تزریق به طور خاص برای این منظور طراحی شده است. در این حالت، کویل اولیه را تشکیل می دهد و هادی آزمون ثانویه است.

کلمپ آمپر متر هیوکی ۳۲۸۰,کلمپ آمپر متر هیوکی,کلمپ آمپر متر ۳۲۸۰,کلمپ آمپرمتر یونیتی,کلمپ آمپر متر,کلمپ آمپر متر,کلمپ آمپر متر کیوریتسو,کلمپ آمپر متر چیست,کلمپ آمپر متر فلوک,کلمپ آمپرمتر هیوکی ۳۲۸۸ hioki,کلمپ آمپر متر مستچ ms2115a,کلمپ آمپر متر dc,کلمپ آمپر متر فلکسی,قیمت کلمپ آمپرمتر,کلمپ آمپرمتر hioki,کلمپ آمپرمتر لوترون,کلمپ آمپرمتر هیوکی ۳۲۸۰/۱۰f,کلمپ آمپرمتر هیوکی ۳۲۸۸,کلمپ آمپرمتر fluke,کلمپ آمپر متر ارزان

ورن آهن

در نوع آهن آهن، شار مغناطیسی در هسته به طور مستقیم بر روی یک آهنرنگ متحرک تاثیر می گذارد، که اجازه می دهد تا هر دو AC و DC را اندازه گیری کند، و مقدار متوسط ​​مربع (RMS) واقعی برای شکل های غیر سینوسی AC شکل می دهد. با توجه به اندازه فیزیکی آن به طور کلی به فرکانس های انتقال قدرت تا حدود ۱۰۰ هرتز محدود می شود.

ورق معمولا به طور مستقیم به مکانیزم نمایشگر یک کلمپ آمپرمتر متراکم آنالوگ (اشارهگر حرکتی) ثابت می شود.

اثر هال

نوع اثر هال حساسیت بیشتری دارد و میتواند در هر نمونه و به کیلوهرتز (هزاران تن هرتز) دامنه DC و AC را اندازه گیری کند. این نوع اغلب با اسیلوسکوپ ها و با استفاده از مولتی متر دیجیتالی کامپیوتری بالا استفاده می شود، اما برای استفاده عمومی بیشتر آنها را تبدیل به مکان مشترک می کنند.

حلقه Rogowski

حسگر جریان مشابه در ظاهر و عملکرد سنسور Current Coil Rogowski است. این ترانسفورماتور بذر در کلمپ آمپرمتر و مانیتورینگ مانیتورینگ استفاده می شود. این دارای مزیت لیگاری بهتر است، بدون هسته ای برای اشباع شدن، آن را می توان انعطاف پذیر و بدون تماس مغناطیسی و الکتریکی در انتهای باز نیاز ندارد. کویل Rogowski به ولتاژ متناسب با میزان تغییر جریان در کابل اولیه می پردازد، بنابراین قبل از اینکه مقادیر حساس نمایش داده شود، پردازش بیشتر سیگنال مورد نیاز است.

کلمپ آمپرمتر دیجیتال

چند سنج با کلمپ آمپرمتر ساخته شده است. با فشار دادن دکمه بزرگ در پایین، فک پایین تر از کلمپ آمپرمتر باز می شود، اجازه می دهد که کلمپ آمپرمتر در اطراف یک هادی قرار داده شود.

یک متر الکتریکی با کلمپ آمپرمتر AC یکپارچه به عنوان یک کلمپ آمپرمتر سنج، کلمپ آمپرمتر سنج آمپر یا تونر تونر شناخته شده است.

یک کلمپ آمپرمتر متر مجموع بردار جریانهای جریان در تمام هادیها را که از طریق پروب عبور می کند اندازه گیری می کند که بستگی به رابطه فاز جریان دارد. معمولا یک هادی به طور معمول از طریق پروب منتقل می شود. به ویژه اگر کلمپ آمپرمتر در اطراف یک کابل دو سرهه در حال انتقال قدرت به تجهیزات بسته شود، جریان همان جریان یک هادی و از طرف دیگر جریان می یابد؛ متر به درستی یک جریان خالص صفر را می خواند. به عنوان کابل های الکتریکی برای تجهیزات، هر دو هادی عایق (و احتمالا یک سیم زمینی) با هم متصل می شوند، اغلب مترهای کلمپ آمپرمتر با آنچه که اساسا یک سیم کشی کوتاه است با دو هادی جدا شده است، به طوری که کلمپ آمپرمتر را می توان در اطراف تنها یک هادی این فرمت

توسعه نسبتا اخیر یک کلمپ آمپرمتر چند منظوره با چند شمارنده سنسور در اطراف فک های کلمپ آمپرمتر بود. این می تواند در اطراف کابل های دو فاز دو یا سه کاناله استاندارد برای تخمین جریان جریان از طریق بار، بدون نیاز به جدا کردن هادی ها باشد.

خواندن تولید شده توسط یک هادی که جریان بسیار کم را می گیرد می تواند با پیچاندن هادی در اطراف کلمپ آمپرمتر چندین بار افزایش یابد؛ خواندن متر تقسیم بر تعداد نوبت جریان است،  با برخی از از دست دادن دقت به دلیل اثرات القایی.

کلمپ آمپرمتر توسط برقداران استفاده می شوند، گاهی اوقات با کلمپ آمپرمتر در یک مولتی متر کلی متصل می شوند.

برای اندازه گیری جریان بسیار زیاد (صدها آمپر) با ترانسفورماتور جریان مناسب مناسب است. اندازه گیری دقیق جریان های کم (چند میلی آمپر) با کلمپ آمپرمتر ترانسفورماتور جریان دشوار است. محدوده هر متر را می توان با عبور از هادی از طریق فک چندین بار گسترش داد. به عنوان مثال یک متر ۰-۲۰۰ متر را می توان با پیچاندن هادی ۱۰ بار در اطراف هسته فک را به ۰-۲۰ متر تبدیل.

Multimeter Hioki 3285 Clamp 300x300 - کلمپ آمپرمتر چیست؟ مشخصات، خرید و قیمت کلمپ آمپرمتر

نوع آمپلی فایر نوع آهنربا کلمبیا، با سر برای محدوده های مختلف

گیرنده های کم هزینه تر از یک مدار یکسو کننده استفاده می کنند که در واقع جریان متوسط ​​را می نویسد اما برای نشان دادن جریان RMS مربوط به میانگین اندازه گیری کالیبره شده است، و فقط در صورتی که جریان یک موج سینوسی باشد، یک خواندن RMS درست انجام شود. برای سایر شکل موج، خوانایی نادرست خواهد بود هنگامی که این متر ساده تر با بارهای غیر سینوسی مانند بالستیک مورد استفاده با لامپ های فلورسنت یا لامپ های تخلیه با شدت بالا و یا بیشتر کامپیوترهای مدرن و تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود، قرائت ها کاملا نادرست است. مترها که به RMS واقعی پاسخ میدهند نه میانگین جریان، به عنوان “RMS واقعی” توصیف میشوند.

واحد های دستی معمولی Hall effect می توانند جریان را به اندازه ۲۰۰ میلی آمپر جریان بخوانند و واحد هایی که می توانند تا ۱ میلی آمپر بخوانند در دسترس هستند.

Ammeter تانگ تست کلمبیا (نشان داده شده است) نمونه ای از نوع آهنربا آهن است که برای اندازه گیری جریان های بزرگ AC تا ۱۰۰۰ آمپر استفاده می شود. چگالی آهن متر میدان میدان مغناطیسی اطراف هادی را به یک آهنربا آهن هدایت می کند که به سوزن متر متصل است. تانک آهن نسبت به مقاومت میدان مغناطیسی حرکت می کند و به همین ترتیب نشانگر متر را متناسب با جریان تولید می کند. این نوع آمپر می تواند جریان های AC و DC را اندازه گیری کند و یک جریان واقعی RMS را برای شکل موج غیر سینوسی یا تحریف شده AC فراهم می کند. جنبش متر قابل تعویض را می توان در مونتاژ گیرنده نصب کرد تا مقادیر مختلف جریان کامل را تا ۱۰۰۰ آمپر فراهم کند. غلاف آهن در سیلندر کوچک است که در یک فضای در انتهای لولایی فک های چپچین قرار می گیرد. تعداد زیادی از چشمه ها برای بستن در اطراف حامل های بزرگ و میله های اتوبوس تا ۴ وجود دارد   1/2 اینچ (۱۱۰ میلی متر) عرض. همانطور که تصویر نشان می دهد، مقیاس بسیار غیر خطی و نامناسب برای اندازه گیری جریان های کم است، با جریان کمتر از نیمی از انحراف کامل در مقیاس کامل به یک بخش کوتاه از شماره گیری

متر برق، تجزیه و تحلیل انرژی

پروب های کلمپ آمپرمتر با چند متر برای اندازه گیری توان الکتریکی و انرژی استفاده می شود . کلمپ آمپرمتر مدار جریان و دیگر ولتاژ را اندازه گیری می کند. قدرت واقعی محصول ولتاژ لحظه ای و جاری یکپارچه در طول یک چرخه است . مترهای جامع برای اندازه گیری پارامترهای مختلف انرژی الکتریکی ( فاکتور قدرت ، تحریف ، قدرت لحظه ای به عنوان عملکرد زمان، روابط فاز و غیره)، آنالیز انرژی ، از این اصل استفاده می کنند. یک کلمپ آمپرمتر تک برای اندازه گیری تک فاز استفاده می شود؛ با یک ابزار مناسب با سه کلمپ آمپرمتر، ممکن است اندازه گیری ها بر روی سیستم های سه فاز انجام شود.